Distriktsavdelningar

För att ställa frågor eller uttrycka synpunkter angående OA i stort eller hemsidan, skriv till: info@aspergare.org
Örebro

Organiserade Aspergare Örebro

Hemsida: orebro.aspergare.org

Kontaktperson

Anders Falk
E-post: anders.falk@aspergare.org

Stockholm

Organiserade Aspergare Stockholm

Hemsida: stockholm.aspergare.org
E-post: sthlm@aspergare.org

Kontaktpersoner

Anders Pemer
E-post: anders.pemer@aspergare.org

Niklas Johansson
E-post: niklas.johansson@aspergare.org
Telefon: 073-969 37 34

Västernorrland

Organiserade Aspergare Västernorrland

Hemsida: https://vasternorrland.aspergare.org
E-post: vasternorrland@aspergare.org

Kontaktperson

Johannes Sandquist
E-post: johannes.sandquist@aspergare.org

Dalarna

Organiserade Aspergare Dalarna

Hemsida: dalarna.aspergare.org

Kontaktperson

Charlotte Larsson
E-post: charlotte.larsson@aspergare.org

Västra Götaland (Göteborg)

Organiserade Aspergare Västra Götaland (Göteborg)

Hemsida: http://vgl.aspergare.org
E-post: vgl@aspergare.org

Kontaktperson

Emmy Johansson/Ingemar Hjort

göteborg bakgrund

Älvsborgsbron i Göteborg

Sörmland

Organiserade Aspergare Sörmland

Kontaktperson

Kim Talman
E-post: kim.talman@aspergare.org

Jönköping

Organiserade Aspergare Jönköping

E-postinfo@aspergare.org

Kontaktperson

Vakant – Föreningen är vilande. Kontakt sker till  riks.

Halland

Organiserade Aspergare Halland

E-postinfo@aspergare.org

Kontaktperson

Vakant – Föreningen är vilande. Kontakt sker till  riks.

Nyheter

Autisternas Dag

Kom och fira Autisternas Dag den 18 juni tillsammans med oss.

Bli medlem

För att bli medlem eller sympatisör fyller du i formuläret på den här sidan.

Värdet av olikheter

Begreppet biologisk mångfald är nog bekant för de flesta. Det är välkänt att mångfald av arter har värden för hela ekosystemet. På samma sätt...

Intelligent, kompetent och stolt aspergare?

Det råder delade meningar bland oss aspergare vad vi och vår diagnos egentligen är för något. Somliga är stolta över att vara "Aspies" eller...